header

W najbliższą sobotę naszym piłkarzom o ligowe punkty przyjdzie mierzyć się z zespołem Chojniczanki Chojnice. Jak ważny jest to dla nas mecz raczej nie trzeba nikomu specjalnie przypominać, bo przecież nasz najbliższy rywal to obecny lider rozgrywek.

Zespół Chojniczanki w rozgrywkach na szczeblu pierwszej ligi występuję nieprzerwanie od sezonu 2013/2014. Za największe sukcesy w historii tego 88-letniego klubu oprócz wywalczenia wspomnianego awansu są dwukrotne zajęcia piątych miejsc w rozgrywkach I Ligii w sezonach 2014/2015 i 2016/2017. W sezonie 2015/2016 Chojniczanka dotarła do ćwierćfinału Pucharu Polski odpadając na tym etapie po dwumeczu z zespołem Legii Warszawa.

Jesienią w Chojnicach nasi piłkarze dostali solidny łomot (przegrali aż 0-4). Dlatego niech każdy oszczędza swoje gardło na sobotę, bo musimy być prawdziwym „dwunastym zawodnikiem” naszego zespołu!

Oficjalnie fani Chojniczanki w Bielsku-Białej się nie stawią, nie wystąpili o przyznanie im jakiejkolwiek puli wejściówek. Kibice drużyny naszych najbliższych gości jesienią głównie zasłynęli z wywieszenia podczas meczu z Olimpią Grudziądz transparentu z napisem w języku niemieckim: „Merkel stara p***** musi odejść”. Warto wspomnieć, że Fanatycy z Grodu Tura (tak nazywana jest ekipa z Chojnic) stanowią dość solidny FC Lechii Gdańsk.

Ciekawostki:

Rok założenia Chojniczanki to 1930 rok.

Barwami klubu są kolory: żółty, biały i czerwony.

Zgodę kibice klubu z Chojnic mają z fanami KP Starogard Gdański, natomiast układy z sympatykami: Wierzycy Pelplin, Gryfu Słupsk i Moto-Jelcza Oławy.

Sobota 10.03.2018 godzina 18:00 WSZYSCY na stadionie!

  • 37
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


Komentowanie jest zablokowane.