header

Dokładnie za tydzień reprezentacja Polski do lat 20 zmierzy się na naszym stadionie z młodzieżową reprezentacją Anglii. Jest to spotkanie w ramach turnieju Elite League U20.

Under 20 Elite League to zaplanowany turniej piłkarski dla drużyn narodowych poniżej 20. roku życia. Turniej został zaaranżowany przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) w dniu 23 stycznia 2017 r. i stanowi rozszerzenie turnieju Czterech Narodów . Dyrektor sportowy DFB Horst Hrubesch argumentował stworzenie turnieju jako „ważny krok” w rozwoju gracza, a także chciał zainteresować społeczeństwo grą zawodników poniżej dwudziestego roku życia.

To nie pierwsze spotkanie reprezentacji narodowych na naszym stadionie. 7 września 2004 roku w Bielsku- Białej zmierzyły się ze sobą kadry B reprezentacji Polski i Turcji. Stadion był jeszcze długo przed remontem, a pojawiło się na nim 1000 widzów. To spotkanie niestety zakończyło się porażką biało-czerwonych 0-2. Polska wystąpiła wówczas w następującym składzie:

Sebastian Przyrowski (44 Mariusz Pawełek) – Mateusz Żytko, Michał Stasiak, Łukasz Skrzyński, Mariusz Mowlik, Mateusz Bartczak, Łukasz Madej (59 Marcin Radzewicz), Łukasz Garguła (57 Piotr Duda), Tomasz Szewczuk (44 Maciej Iwański), Marcin Nowacki (69 Arkadiusz Aleksander), Bartosz Ślusarski.

Kibicom Podbeskidzia szczególnie w oczy z pewnością rzuciło się nazwisko Iwański… Tak to właśnie ten Maciej Iwański, który kilka lat później przyszedł do naszego klubu.

Wracając do meczu z Anglią powołanie do kadry na to spotkanie otrzymał piłkarz Podbeskidzia Miłosz Kozak. Pozostali powołani przez trenera Dariusz Gęsiora to m.in.: Bartłomiej Drągowski (Fiorentina), Adam Wilk (Cracovia), Maciej Ambrosiewicz (Górnik Zabrze) czy Maciej Listkowski (Pogoń Szczecin). My jako kibice Podbeskidzia kciuki trzymamy oczywiście szczególnie za Miłosza i liczymy na jego dobry występ.

Polacy udział w EL zaczęli od bezbramkowego remisu ze Szwajcarią, to spotkanie odbyło się 31.08.2017 w Rzeszowie. Później turniej przyniósł wysoką porażkę Polaków z Włochami 1-6 (wyjazd), remis w Czechach 3-3, zwycięstwo 1-0 u siebie z Holandią. W listopadzie Polacy przegrali w Kluczborku z Portugalią 1-2. Oprócz najbliższego meczu w Bielsku-Białej, Polaków czeka wyjazdowy mecz z Niemcami, będzie to ostatnia potyczka w ramach Elite League u20.

Aktualna tabela Elite League u20

 1. Niemcy 11 punktów
 2. Anglia 10
 3. Czechy 8
 4. Włochy 7
 5. Portugalia 7
 6. Holandia 6
 7. Polska 5
 8. Szwajcaria 3

 

Początek czwartkowego spotkania zaplanowano na godzinę 18.00.

Bilety na to spotkanie są sprzedawane w cenie 10 zł.

Mecz cieszy się sporym zainteresowaniem sprzedano już ponad 11 tysięcy wejściówek (stan na 15.03.2018).

 

 • 33
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  


Komentowanie jest zablokowane.