header

Nasz najbliższy mecz to oczywiście długo wyczekiwany wyjazd do Chorzowa. Kibice Ruchu należą do jednej z najliczniejszych grup w Polsce i tak naprawdę nie trzeba ich specjalnie nikomu przedstawiać ponieważ w kibicowskim świecie często jest o nich głośno. Szczególnie dużo informacji pojawia się w związku z ich walką o dominacje na Górnym Śląsku, którą toczą z kibicami Górnika Zabrze i GKSu Katowice.

W Bielsku- Białej ekipa „Niebieskich” pojawiła się kilka razy i za każdym razem były to dość solidne liczby. Nam z kolei chorzowski stadion również nie jest obcy. Najbardziej pamiętny był wyjazd w 2012 roku, podczas którego policja razem z ochroną postanowiła „umilić” czas spędzony w Chorzowie niektórym kibicom Podbeskidzia i nie wpuściła ich z byle powodu na stadion. Za bramą stadionu zostało wówczas około 30 osób. Zaś sam mecz miał bardzo ciekawy przebieg. Po 25 minutach nasi piłkarze przegrywali już 0-2, ale po udanej drugiej połowie ostatecznie udało się z Chorzowa wywieźć punkt. Warto przypomnieć, że na ten wyjazd nasi kibice jechali „specjalem”. Rok później do Chorzowa znowu zawitała nasza grupa i tym razem przywieźliśmy do Bielska- Białej zwycięstwo 3-1.

Historia spotkań Podbeskidzia z Ruchem jest dość długa i emocjonująca została ona przedstawiona w osobnym artykule w formie tabeli.

Ciekawostki o kibicach Ruchu:

Barwy: niebiesko-białe

Zgody: Widzew Łódź, Elana Toruń, Atletico Madryt

Układy: Wisła Kraków

Kosy: Górnik Zabrze, GKS Katowice, ROW Rybnik, Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Cracovia, Arka Gdynia, Lech Poznań i Zagłębie Sosnowiec.

 

  • 30
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  


Komentowanie jest zablokowane.